Comunitatea Su globală


0

Ceea ce a început ca un vis îndrăzneț în urmă cu 12 ani – o universitate în care oamenii ar putea afla despre impactul neprevăzut pe care tehnologia l-ar avea asupra viitorului nostru – s-a transformat într-o mișcare globală. Cu capitole în mai mult de 100 de orașe din întreaga lume, zeci de mii de absolvenți ai programelor, summit-uri de educație executivă și o rețea de experți care se întinde pe tot globul, comunitatea SU este vastă și vibrantă.

De-a lungul acestor mulți ani, comunitatea a prosperat în principal în forumuri față în față, în persoană. A prins viață în săli de clasă, cafenele, săli de conferințe și nenumărate alte locații în care două sau mai multe persoane s-au conectat pentru a vorbi despre impactul tehnologiei, despre marile oportunități pe care le are comunitatea de a rezolva provocările omenirii și despre angajamentele lor personale de a crea un viitor mai bun. În timp ce ideile, energia și pasiunea care alimentează comunitatea noastră au fost nemărginite, singura limitare cu care ne-am confruntat a fost cea a distanței. Trebuia să găsim o modalitate de a aduce împreună membrii comunității noastre, de la Abuja la Zurich, astfel încât aceștia să poată continua să învețe, să se conecteze și să-și împărtășească experiențele și expertiza într-un mod care să poată accelera căutarea noastră comună de a avea un impact pozitiv asupra miliardelor de oameni din jur. lumea.

Astăzi Comunitatea Su anunța lansarea comunității globale. O casă digitală pentru ca toți membrii comunității să se reunească la o singură adresă digitală. Comunitatea este deschisă oricărei persoane, oriunde, care dorește să facă parte din rețeaua lider de persoane, organizații, guverne și universități din lume orientate spre un scop. Începând de astăzi, puteți deveni gratuit parte din această comunitate digitală la app.su.org. Singurul preț al admiterii este interesul și angajamentul de a interacționa cu conținutul, discuțiile și oamenii pe care îi întâlnești pentru a crea un viitor mai bun pe fundalul tehnologiei în continuă dezvoltare. Deși nicio explicație nu poate înlocui experiența de a sări direct în comunitate și de a o experimenta pentru tine, iată cele trei motive principale pentru care ar trebui să încetezi să mai citești această postare de pe blog și să petreci următoarele câteva minute pentru a te alătura.

Grupuri – inima comunității
Primul lucru pe care ar trebui să-l faceți după ce v-ați autentificat este să vă alăturați unui grup. Grupurile principale includ Leadership & Transformation, Tehnologie și Obiectivele ONU de Dezvoltare Durabilă. În cadrul fiecărui grup veți găsi subiecte de urmat, cum ar fi inteligența artificială, tehnologia sănătății, egalitatea de gen, educația de calitate sau planificarea viitorului. În fiecare dintre aceste grupuri veți găsi oameni care vă împărtășesc interesele, precum și articole și subiecte care să alimenteze discuțiile și dezbaterile. Veți găsi, de asemenea, un grup special COVID-19 care discută despre modul în care pandemia duce la o accelerare a schimbării în fiecare aspect al vieții noastre. NB: Primul lucru pe care trebuie să-l faceți este să vă alăturați unui grup și să începeți să urmăriți subiectele care vă interesează.

Capitole – conexiunea dvs. locală într-o lume digitală
Al doilea pas este să găsiti un capitol din orașul, țara sau regiunea dvs. la care să vă înscrieți. Aici vă veți putea alătura unei conversații cu oameni care împărtășesc pasiunea de a crea schimbări pozitive în locul pe care îl numiți acasă, oriunde s-ar afla în lume.

Membri – oameni care sunt la fel ca tine, dar diferiți

În cele din urmă, comunitatea nu ar fi nimic fără oamenii pe care îi vei întâlni. Când vă alăturați, veți găsi mii de oameni care au aceleași idei, care au medii, experiențe și perspective diferite, dar toți sunt uniți de un interes comun pentru tehnologie și îmbunătățirea stării lumii. În timp ce veți întâlni oameni în întreaga comunitate, vă recomand să vă uitați la lista de membri după „Profesie”. Aici veți găsi educatori, ingineri, antreprenori, membri ai guvernului, oameni de știință și multe altele, pe măsură ce lista crește aproape în fiecare zi. Este un loc grozav pentru a găsi pe alții cu care împărtășiți multe în comun sau, eventual, pe cineva cu un background foarte diferit, care vă poate oferi informațiile care lipsesc asupra unui proiect la care lucrați (de exemplu, un cercetător cuantic AI).


Like it? Share with your friends!

0
News & Events

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *